Rządowy program dla rodzin wielodzietnych - Karta Dużej Rodziny

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
16 czerwca 2014

W dniu 16 czerwca 2014r. weszła w życie Uchwała Nr 85 Rady Ministrów z dnia 27 maja 2014 r. w sprawie ustanowienia rządowego programu dla rodzin wielodzietnych w ramach której wprowadzona została Karta Dużej Rodziny, mająca zasięg ogólnopolski.

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności.

Karta oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień. Jej posiadacze będą mieli możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju.

Zniżki mogą oferować nie tylko instytucje publiczne, ale również przedsiębiorcy prywatni. Przystępując do programu zyskują prawo do posługiwania się znakiem „Tu honorujemy Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny”.

Kartę przyznaje wójt, burmistrz lub prezydent miasta na wniosek członka rodziny wielodzietnej. Karty Dużej Rodziny będą produkowane przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych SA.

Osoby zamieszkałe na terenie gminy Prażmów mogą składać wnioski o wydanie karty w Urzędzie Gminy w Prażmowie, ul. Piotra Czołchańskiego 1, pokój nr 6.

TUTAJ pobierzesz Wniosek o wydanie Karty Dużej rodziny oraz Wykaz zniżek oferowanych w ramach Karty Dużej Rodziny

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2014-06-16
Data publikacji:2014-06-16
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3306