9 edycja Łosiowiska przeszła do historii

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 czerwca 2019

Ponad 300 osób odwiedziło 2 czerwca malowniczy Łoś podczas dziewiątego już Łosiowiska Tym razem goście bawili się pod wiśnią ozdobną, zasadzoną przy tutejszym Klubie Kultury przez mieszkańców. – Pogoda nam dopisała, a o to najbardziej się martwiliśmy po ostatnich ulewach – mówi Sołtys wsi Violetta Kraskowska. – Odwiedzili nas goście nie tylko z terenu gminy. Scenę na 17-metrowym tirze zorganizował mieszkaniec Łosia, a przepięknie udekorowały ją jego dzieci.  
Pełna relacja- niżej:

https://www.youtube.com/upload

 

 

   Na Łosiowisku 2019 pojawił się m.in. znany aktor Stefan Friedmann, który wraz z Dorotą Sachar-Nowe i Markiem Maliszewskim ogłosili wyniki konkursu fotograficznego zorganizowanego przez Sołectwo i Gminę Prażmów. Prace laureatów w dużym formacie ozdobiły puste dotąd ściany klubu kultury. - W przyjemnie chłodnej tego dnia głównej sali otworzyliśmy wernisaż nagrodzonych fotografii pokazujących urok naszej miejscowości. Można też było podziwiać gustowną złoconą porcelanę wykonaną przez Pracownię Ceramiki Artystycznej z Łosia - mówi sołtyska. A gdy podczas pikniku głód dawał o sobie znać, do akcji wkraczały panie z Koła Gospodyń Wiejskich Łosiowianki. W jednakowych koszulkach i wiankach serwowały m.in. przepyszne cebularze, ciasta i swojskie nalewki. Radny gminy Krzysztof Wiśniewski z żoną oraz Robert Pluta z rady sołeckiej dzielnie dowodzili w upale grillem. Z kolei obok ogródków znajdowało się stoisko z lodami – Azalisz, tymi samymi, po które w Piasecznie stoi się w kolejkach.
    Na scenie pojawił się zespół seniorów z Raszyna Barwy Jesieni, a na matach pod okiem trenera Marka Pintary odbył się pokaz judo. Zwieńczeniem wieczoru był orientalny występ grupy Layla z Warszawy. Ognisty taniec brzucha był niczym wisienka na torcie. Zwłaszcza męska część publiczności upominała się o bisy. – Tegoroczny piknik miał dwa cele. Chcieliśmy zintegrować mieszkańców, sprawić, by ci, którzy na Łosiowisku nie bywali, tym razem przyszli i dobrze się bawili. Zadbaliśmy o to, by zespół Hey Day, który dla nas wystąpił miał w repertuarze nie tylko disco, ale też piosenki rockowe czy hity lat 80. Drugi ważny cel to budowa placu zabaw - dodaje Violetta Kraskowska. Goście pikniku mogli dorzucić swoją cegiełkę do specjalnie oznaczonych słojów. Mali Łosianie z myślą o przyszłym miejscu do zabawy sprzedawali domową lemoniadę i prowadzili loterię. Organizację Łosiowiska wsparli też darczyńcy: Komis samochodowy Autoprofesja, WZM-BUD- Serwis,  firma kamieniarska Granit Land, łosiowy Lewiatan, Baby Scandinavian oraz centrum słodkości Bogutti z Henrykowa, Przedszkole Pluszowy Domek, Szkoła im. Mikołaja Kopernika z Ustanowa i nowe miejsce w Łosiu- Salon Pielęgnacji i Hotelik dla Psów Kama. Z takim zapleczem kolejny udany piknik gwarantowany!  

Zdjęcia: dzięki uprzejmości portalu www.wirtualnepiaseczno.pl

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-06-05
Data publikacji:2019-06-05
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:367