Jesteś tutaj: Start / Gospodarka odpadami

Gospodarka odpadami

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Masz kompostownik? Zgłoś to do jutra do gminy

30 października 2019
Przejdź do - Masz kompostownik? Zgłoś to do jutra do gminy

Nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach pozwala na obniżenie ceny za odpady zielone w przypadku kompostowania. W związku z tym zamieszczamy oświadczenie, na mocy którego będzie można ponosić mniejsze koszty za odbiór odpadów po rozstrzygnięciu najbliższego przetargu za odbiór odpadów komunalnych z terenu gminy Prażmów. Oświadczenie należy złożyć do Urzędu Gminy do końca października!
Po złożeniu oświadczenia nowe zasady będą obowiązywały po rozstrzygnięciu  przetargu prawdopodobnie od lutego 2020 r.

 

 

 

Informacja dla mieszkańców dot. odbioru odpadów wielkogabarytowych

12 kwietnia 2019

Szanowni Mieszkańcy!

Uprzejmie informujemy, że w ramach zbiórki odpadów wielkogabarytowych sprzed posesji, do odbioru wystawiamy następujące odpady: kanapy, tapczany, fotele, krzesła, stoły, wykładziny, dywany, szafki, szafy, komody, okna bez szyb, drzwi, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Odpady takie jak: zużyte opony, gruz poremontowy, styropian nie są odbierane sprzed posesji. Te odpady samodzielnie należy dostarczać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowanego w Woli Wągrodzkiej przy ul. Wiatracznej 2

Zakończenie okresu odbioru odpadów zielonych - rozpoczęcie odbioru popiołu

29 listopada 2018

Szanowni Mieszkańcy !!!

Informujemy, że z dniem 28.11.2018r. w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zakończył się odbiór odpadów zielonych natomiast od 01.12.2018r. do PSZOK można dostarczać popiół.

 

W PSZOK-u okaż dowód wpłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

25 lipca 2018

 Urząd Gminy w Prażmowie informuje, że podstawą przyjęcia odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych jest okazanie aktualnego dowodu wpłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W przeciwnym wypadku odpady nie zostaną przyjęte.

Odpady zielone

4 kwietnia 2018
Przejdź do - Odpady zielone

Od kwietnia rozpoczyna się okres odbioru od mieszkańców odpadów zielonych. Od kwietnia tę frakcję odpadów można także dostarczać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Woli Wągrodzkiej.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-04-10
Data publikacji:2015-04-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:67404