Jesteś tutaj: Start / Gospodarka odpadami

Gospodarka odpadami

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zakończenie naboru wniosków na demontaż, odbiór, transport oraz unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Prażmów

5 stycznia 2017

Informujemy, iż z dniem 04.01.2017r. zakończyliśmy nabór wniosków na demontaż, odbiór, transport oraz unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Prażmów. Od dnia 05.01.2017r. rusza nabór nowych wniosków na demontaż, odbiór, transport oraz unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Prażmów.

Czytaj więcej o: Zakończenie naboru wniosków na demontaż, odbiór, transport oraz unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Prażmów

Gospodarka odpadami - zmiany od 1 stycznia 2017r.

3 stycznia 2017

Szanowni Mieszkańcy,

Informujemy, że od dnia 1 stycznia 2017r. zgodnie z Uchwałą Rady Gminy Prażmów Nr.XXV.210.2016 z dnia 27 października 2016r. zostały uchwalone niżej wymienione stawki za odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych:

  1. odpady segregowane 11 zł / miesiąc/ osoba
  2. odpady zmieszane 19 zł / miesiąc/ osoba
Czytaj więcej o: Gospodarka odpadami - zmiany od 1 stycznia 2017r.

Plastik nie do pieca, piec nie do plastiku

21 listopada 2016

Odpadów z tworzyw sztucznych nie należy spalać w domowych piecach czy kotłowniach, ponieważ w panujących tam warunkach rozkład termicznych spalanie tworzyw przebiega w zbyt niskiej temperaturze (180-500°C) i przy zbyt małym dostępie tlenu, w wyniku czego w obecności odpadów organicznych powstają szkodliwe dla zdrowia substancje, w tym rakotwórcze oraz zwiększa się emisja pyłów.

Czytaj więcej o: Plastik nie do pieca, piec nie do plastiku

Oferta odbioru odpadów komunalnych dla przedsiębiorców

26 lipca 2016

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe „RADKOM” Sp. z o.o. z siedzibą w Radomiu przygotowało ofertę współpracy dla przedsiębiorców z gminy Prażmów dotyczącą realizacji usługi na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych oraz dzierżawę pojemników do ich zbiórki.

Czytaj więcej o: Oferta odbioru odpadów komunalnych dla przedsiębiorców

Wyjaśnienie dotyczące zmiany częstotliwości odbioru odpadów segregowanych oraz zielonych

21 lipca 2016

Szanowni Mieszkańcy Gminy Prażmów, w związku z pytaniami dot. zmiany częstotliwości odbioru odpadów segregowanych oraz zielonych pragnę Państwu wyjaśnić powody takiej decyzji.

Czytaj więcej o: Wyjaśnienie dotyczące zmiany częstotliwości odbioru odpadów segregowanych oraz zielonych

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-04-10
Data publikacji:2015-04-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:27760