Urząd Gminy Prażmów

Aktualności

Artykuły

Od listopada w Prażmowie paczkomat!

15 października 2019

Już wkrótce w Prażmowie będzie można komfortowo nadać i odebrać przesyłkę. Przy Urzędzie Gminy, ulica Czołchańskiego 1 stanie od listopada Paczkomat InPost. Dzięki nowoczesnemu terminalowi mieszkańcy zyskają wiele udogodnień. Będą mogli nadać paczkę czy wygodnie odebrać zakupy zamówione z internetu i zapłacić kartą. Paczkomaty InPost to największa na świecie sieć nowoczesnych urządzeń do samodzielnego odbierania i nadawania paczek 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Każdy z Paczkomatów wyposażony jest w panel sterowania (dotykowy lub z przyciskami), dzięki czemu krok po kroku system przeprowadza klienta przez proces odbioru lub nadawania paczki.

Wójt odwiedził w szpitalu stuletnią jubilatkę

10 października 2019
Przejdź do - Wójt odwiedził w szpitalu stuletnią jubilatkę

Urodziła się 9 października 1919 r. Pani Zofia Serafin z Nowego Prażmowa skończyła właśnie 100 lat. Z tej okazji dostojną jubilatkę odwiedził
w grójeckim szpitalu Wójt Gminy Prażmów Jan Adam Dąbek. 

 

Czytaj więcej o: Wójt odwiedził w szpitalu stuletnią jubilatkę

Na terenie kraju wprowadzono drugi stopień alarmowy BRAVO-CRP

9 października 2019

 

Z uwagi na zbliżające się wybory parlamentarne na terenie kraju wprowadzono stopień alarmowy BRAVO-CRP dotyczący bezpieczeństwa teleinformatycznego. Oficjalny komunikat poniżej:

 

Czytaj więcej o: Na terenie kraju wprowadzono drugi stopień alarmowy BRAVO-CRP

Zmarł znakomity reżyser filmowy z Łosia

8 października 2019

"Dziewczyny do wzięcia", " Czy jest tu panna na wydaniu?",  "Złote runo" - to tylko niektóre dzieła Janusza Kondratiuka. Jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów i scenarzystów zmarł  w poniedziałek 7 października po ciężkiej chorobie. - Był w Łosiu naszym sąsiadem, odwiedzał go Zbigniew Buczkowski i wiele innych osobistości ze świata filmu. Chorował na raka trzustki - mówi mieszkaniec Sołectwa Łoś. Ostatnim filmem Janusza Kondratiuka był obraz oparty na prawdziwych wydarzeniach pt. "Jak pies z kotem". Historia o odchodzeniu jego starszego brata Andrzeja - kręcona była m.in. w domu reżysera przy ulicy Bażanciej. Janusz Kondratiuk zaczął działać w braży filmowej w latach 60. Jego pierwszą żoną była znana aktorka Ewa Szykulska. Niezwykłą historie ich znajomości przypominamy poniżej:

  

Fot. http://www.sandomierz.pl Festiwal Filmów Niezwykłych w Sandomierzu Maj 2019

Czytaj więcej o: Zmarł znakomity reżyser filmowy z Łosia

Uwaga na CZAD!

7 października 2019
Przejdź do - Uwaga na CZAD!

Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego Wójt Gminy Jan Adam Dąbek przypomina o zachowaniu ostrożności. Tlenek węgla (CO), potocznie zwany czadem nie ma zapachu, koloru, czy smaku. Mimo to co roku z powodu zatrucia się tlenkiem węgla umiera kilkadziesiąt osób. Określany jest „cichym zabójcą”, ponieważ człowiek nie jest w stanie go wykryć za pomocą zmysłów.

Komunikat Wójta Gminy Prażmów poniżej:

 

Czytaj więcej o: Uwaga na CZAD!

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-04-10
Data publikacji:2015-04-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:147927