Urząd Gminy Prażmów

Aktualności

Komenda Stołeczna Policji szuka na terenie naszej gminy łobuza z laserem. 23 stycznia około godziny 23 wycelował on wiązkę zielonego światła w samolot lecący na Okęcie. Pilot był zaledwie 2 km nad ziemią i szykował się do lądowania. Nagle został oślepiony laserem, co nie tylko mogło doprowadzić do uszkodzenia wzroku pilota, ale spowodować katastrofę samolotu. Policja próbuje namierzyć osobę, która bezmyślnie celuje laserem w przelatujące maszyny. Wiadomo, że w naszej okolicy doszło już do kilku takich przypadków. Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje związane z tymi wybrykami proszony jest o kontakt pod adresem e-mail: kancelaria@prazmow.pl

Artykuły

Ruszył program dotacji na instalacje do zagospodarowywania wód opadowych!

2 lipca 2020

Do 5 000 zł dotacji na przydomowe instalacje, które magazynują wody opadowe lub roztopowe – takie dofinansowanie można otrzymać z programu Moja Woda prowadzonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodne. Nabór wniosków ruszył 1 lipca i będzie prowadzony do dnia 31.05.2024 r. lub do czasu rozdysponowania puli środków.

 

 

Czytaj więcej o: Ruszył program dotacji na instalacje do zagospodarowywania wód opadowych!

Uwaga hodowcy ryb - ARiMR przyjmuje wnioski o dotacje

2 lipca 2020

Od  1 lipca - rolnicy, którzy w związku z wystąpieniem suszy lub powodzi w 2019 r. ponieśli szkody w hodowli ryb słodkowodnych mogą składać w ARiMR wnioski o dofinansowanie. Czas na ich złożenie jest krótki – nabór potrwa tylko do 15 lipca 2020 r.

Czytaj więcej o: Uwaga hodowcy ryb - ARiMR przyjmuje wnioski o dotacje

MIAS- kolejne dofinansowanie dla gminy

2 lipca 2020
Przejdź do - MIAS- kolejne dofinansowanie dla gminy

W ramach "Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2020" cztery sołectwa dostały dofinansowanie do budowy placów zabaw i oświetlenia ulicznego:

  • Kędzierówka - 10.000 zł na budowę  oświetlenia ulicznego 
  • Wola Prażmowska - 10.000 zł na budowę oświetlenia ulicznego
  • Ustanów - 10.000 zł na budowę placu zabaw oraz siłowni zewnętrznej
  • Jaroszowa Wola - 10.000 zł na budowę oświetlenia ulicznego 

 

Przed nami kolejne burze z gradem!

3 lipca 2020

Po południu zapowiadane burze z gradem

2 lipca 2020

Woda dostarczana mieszkańcom nie jest zanieczyszczona

1 lipca 2020

W nawiązaniu do dyskusji internetowej oraz z uwagi na państwa zaniepokojenie dotyczące jakości wody dostarczanej mieszkańcom gminy, Przedsiębiorstwo Komunalne wydało oficjalny komunikat w tej sprawie. Nie jest prawdą, że w ubiegłym roku w naszych kranach płynęła woda niezdatna do picia. Z badań wykonanych na zlecenie Sanepidu oraz Przedsiębiorstwa Komunalnego wynika, że  woda nie zawierała bakterii coli i enterokoków. Zdrowie jest wartością nadrzędna i zapewniam, że jakość wody dostarczanej do Państwa domów jest pod stałym nadzorem.

 

 

Wójt Gminy Jan Adam Dąbek

Czytaj więcej o: Woda dostarczana mieszkańcom nie jest zanieczyszczona

KRUS ma dla dzieci hulajnogi

1 lipca 2020

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przygotowała dla dzieci, uczniów szkół podstawowych bardzo ciekawy kurs e-learningowy pt.„Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Po ukończeniu kursu dostepnego pod adresem http://prewencja.krus.gov.pl/. należy pobrać certyfikat, zapisać go w wersji pdf i wraz ze zgłoszeniem wysłać na adres hulajnoga@krus.gov.plWśród uczestników, którzy do 30 września wyślą wymagane dokumenty, wylosowanych zostanie 100 hulajnóg. Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.krus.gov.pl

 

Przypominamy o zakazie kąpieli w miejscach niestrzeżonych

1 lipca 2020

"Mazowsze bliskie sercu" - zapraszamy do konkursu fotograficznego

30 czerwca 2020
Przejdź do - "Mazowsze bliskie sercu" - zapraszamy do konkursu fotograficznego

Już po raz piętnasty fotografowie-amatorzy staną w szranki konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. W imieniu organizatorów zapraszamy do podróży po naszym regionie, zwiedzania niezwykłych miejsc, tajemniczych zakątków, które warto uwiecznić na fotografii. Temat tegorocznej edycji konkursu brzmi „Łączy nas Mazowsze”. Wystarczy zrobić max.2 zdjęcia o tej tematyce i wysłać drogą elektroniczną do 31 lipca br. na adres: konkurs.fotograficzny@mazovia.pl.
Więcej informacji i regulamin konkursu w załącznikach:

 

Rozbudowa skrzyżowania w Piskórce- obwieszczenie Starosty

30 czerwca 2020

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-04-10
Data publikacji:2015-04-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:179890