Urząd Gminy Prażmów

Najnowsze aktualności

Artykuły

Sukces telewizji szkolnej z Uwielin

14 marca 2018
Powiększ zdjęcie

13 marca szkolna telewizja ze Szkoły Podstawowej w Uwielinach oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej uczestniczyli w konferencji medialnej inaugurującej kolejną edycję konkursu „Podwórko Talentów NIVEA”. Szkolna telewizja została dostrzeżona i zaproszona do udziału w spotkaniu dzięki przygotowanej przez siebie relacji filmowej z otwarcia podwórka talentów NIVEA w Uwielinach. Zapraszamy do obejrzenia relacji z konferencji „Podwórko Talentów NIVEA 2018” przygotowanej przez uczniów SP w Uwielinach.

Czytaj więcej o: Sukces telewizji szkolnej z Uwielin

Zgłaszanie kandydatów na urzędników wyborczych

13 marca 2018
Powiększ zdjęcie

Zmiany uchwał dotyczących urzędników wyborczych.

Czytaj więcej o: Zgłaszanie kandydatów na urzędników wyborczych

STOP wypalaniu traw

12 marca 2018
Powiększ zdjęcie

Przełom zimy i wiosny to okres, w którym zawsze gwałtownie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Ma to związek z wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych. Obszary zeszłorocznej wysuszonej roślinności  stanowią doskonały materiał palny, co w połączeniu z działalnością ludzi skutkuje gwałtownym wzrostem pożarów (największa liczba pożarów traw przypada na marzec i kwiecień).

Czytaj więcej o: STOP wypalaniu traw

Dwie powiatowe Perły Mazowsza w rękach laureatów z Gminy Prażmów

2 marca 2018
Powiększ zdjęcie

Uroczysta gala zwieńczająca III edycję plebiscytu „Perły Mazowsza 2017” wyróżniającego najlepsze lokalne firmy, wydarzenia kulturalne i sportowców odbyła się w środę, 28 lutego 2018 r. w sali widowiskowej im. Mieczysława Fogga w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie. Dwie perły powiatu powędrowały w ręce nominowanych właśnie z Gminy Prażmów. Powiatową Perłą Sportu został trenujący karate Wiktor Brózio uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Prażmowie a Powiatową Perłę Kultury zdobyła impreza „Pożegnanie lata w Gabryelinie”.

Czytaj więcej o: Dwie powiatowe Perły Mazowsza w rękach laureatów z Gminy Prażmów

Apteka czynna codziennie

2 marca 2018
Powiększ zdjęcie

„Apteka od serca” w Ustanowie (dawniej Apteka Ustanowska) dostosowała rozkład pracy do potrzeb miejscowej ludności i od poniedziałku, 5 marca czynna będzie codziennie od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7.00 – 22.00. Apteka wyszła naprzeciw oczekiwaniom pacjentów z terenu m.in. gminy Prażmów, którzy mieli problem z pilnym zakupem leków wieczorami czy w weekendy.

Czytaj więcej o: Apteka czynna codziennie