Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Co zrobić, żeby nie zapłacić kary grzywny za brak udziału w spisie powszechnym?

27 września 2021

Do końca spisu zostało kilka dni. Spora grupa mieszkańców Mazowsza przypomniała sobie o tym obowiązku właśnie teraz, blokując infolinię i punkty spisowe. Jeśli obawiasz się, że nie zdążysz się spisać i zapłacisz grzywnę, to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Zostaw numer telefonu na infolinii. Oddzwonimy.

Na grafice jest napis: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Co zrobić, żeby nie płacić grzywny? Po prawej stronie widać zamyślonego mężczyznę i znak zapytania. Na dole grafiki umieszczone są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! Po środku jest adres strony internetowej: spis.gov.pl. W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Czytaj więcej o: Co zrobić, żeby nie zapłacić kary grzywny za brak udziału w spisie powszechnym?

Osoby, które jeszcze nie wzięły udziału w spisie powinny to zrobić jak najszybciej!

24 września 2021

Przypominamy, że tylko do 30 września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce.

W związku z powyższym informujemy, że w dniach 27- 30 września w Urzędzie Gminy Prażmów pełniony będzie do godz. 18:00 dyżur przeszkolonego pracownika, który pomoże na miejscu wypełnić formularz spisowy.

 

Dokonać spisu można także poprzez:

          - Stronę Internetową https://spis.gov.pl/

          - Infolinię Spisową 22 279 99 99, gdzie zostawia się numer telefonu i rachmistrz oddzwania.

 

Za niedopełnienie obowiązku spisowego grozi kara w wysokości do 5000 zł.

Rozbudowa i modernizacja systemu ostrzegania i alarmowania ludności

24 września 2021

Informujemy, że na podstawie podpisanego porozumienia w dniu 4 lipca 2021 r. i aneksu nr. 1 do porozumienia zawartego w dniu 14 września 2021 r. Gmina Prażmów przystąpiła do realizacji projektu pn. „Mazowieckie Syreny+ - rozbudowa i modernizacja systemu ostrzegania i alarmowania ludności” na terenie Gminy Prażmów. Za realizowane przedsięwzięcie w zakresie finansowania odpowiada Wojewoda Mazowiecki.

AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ NA TERENIE POWIATU PIASECZYŃSKIEGO

23 września 2021

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Piasecznie potwierdza ten fakt w zawiadomieniu o stwierdzeniu na terenie województwa mazowieckiego choroby wymienionej w pkt. 12 załącznika nr 2 do ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (t.j. Dz. U.z 2020 r. poz. 1421).

Czytaj więcej o: AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ NA TERENIE POWIATU PIASECZYŃSKIEGO

Zwolnienia z podatku dochodowego CIT/PIT

23 września 2021

ŁSSE przyznaje pomoc publiczną w postaci zwolnienia z podatku dochodowego CIT/PIT z tytułu nowej inwestycji (produkcja) lub z tytułu 2 letnich kosztów pracy (nowoczesne usługidla biznesu)

Zebranie wiejskie Piskórka - 26 września 2021 r.

23 września 2021

Sołtys wsi Piskórka zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 26 września 2021 r. ( niedziela ) o godz. 17:30 w sprawie funduszu na rok 2022

Szczepienia? Jutro w Woli Prażmowskiej spotkanie z ekspertami!

21 września 2021

W ramach ogólnopolskiej akcji #SzczepimySię już jutro Gmina Prażmów zaprasza na panel dyskusyjny dotyczący szczepień przeciwko Covid-19 z udziałem ekspertów. Czym i gdzie się szczepić? Jakie są najnowsze wyniki badań związanych ze szczepionkami? Czy preparaty są skuteczne w walce z wirusem? Na te i inne pytania odpowie dr n.farm. Leszek Borkowski – współautor raportu pt. „Charakterystyka choroby COVID-19, objawy oraz skutki zdrowotne, były prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.  Serdecznie zapraszamy na spotkanie wszystkich mieszkańców, którzy obawiają się szczepień. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości. Panel poprowadzi redaktor tygodnika „Angora” Tomasz Barański.

22 września, środa godzina 19.00 - Strażnica OSP w Woli Prażmowskiej, ul.Główna 50  

 

8:6 zwyciężyli Samorządowcy w Meczu o Puchar Ryxa

21 września 2021
Przejdź do - 8:6 zwyciężyli Samorządowcy w Meczu o Puchar Ryxa

W ramach Dni Prażmowa w sobotę na Orliku rozegrany został po raz pierwszy mecz Samorządowcy kontra Lokalni Przedsiębiorcy o Puchar Ryxa. Spotkanie było bardzo wyrównane. Początek meczu bezsprzecznie należał do drużyny Przedsiębiorców, którzy bardzo szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Później do głosu doszła drużyna Samorządowców, która doprowadziła do wyrównania. Aż do ostatniej kwarty mecz toczył się gol za gol i w samej końcówce Samorządowcy przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę! Ostateczny wynik meczu 8:6 dla Samorządowców. Po meczu Wójt Jan Adam Dąbek wręczył wszystkim zawodnikom medale a sam w imieniu drużyny, której był kapitanem, odebrał puchar.

OGŁOSZENIE O BIEŻĄCEJ DZIAŁALNOŚCI STOWARZYSZENIA PERŁY MAZOWSZA – LOKALNEJ GRUPY DZIAŁANIA

20 września 2021

Stowarzyszenie Perły Mazowsza funkcjonujące jako Lokalna Grupa Działania jest podmiotem, który realnie przyczynia się do zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich. Dbamy o zwiększanie ich atrakcyjności poprzez wsparcie inicjatyw społecznych i lokalnej przedsiębiorczości. Naszym zadaniem jest również wspieranie samorządu terytorialnego poprzez przydzielanie środków finansowych między innymi na budowę dróg, infrastrukturę rekreacyjno-sportową czy wydarzenia społeczno-kulturalne. Nie zapominamy również o ochronie naszych perełek architektonicznych i lokalnych zabytków.

Czytaj więcej o: OGŁOSZENIE O BIEŻĄCEJ DZIAŁALNOŚCI STOWARZYSZENIA PERŁY MAZOWSZA – LOKALNEJ GRUPY DZIAŁANIA

Co stracisz, jeśli się nie spiszesz

17 września 2021

Narodowy Spis Powszechny to wyjątkowa i jedyna na 10 lat szansa, aby Polacy mogli pokazać, jaka naprawdę jest ich sytuacja osobista, rodzinna, zawodowa i mieszkaniowa. Dlatego jeśli wciąż zwlekasz ze spisem, to miej świadomość strat, na jakie narażasz siebie, swoją rodzinę i swoją gminę, jeśli zaniedbasz ten ustawowy obowiązek.

Na grafice jest napis: Co stracisz, jeśli się nie spiszesz? Poniżej umieszczone są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! Na dole grafiki jest adres strony internetowej: spis.gov.pl. Obok umieszczony jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Czytaj więcej o: Co stracisz, jeśli się nie spiszesz

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-04-10
Data publikacji:2015-04-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:232410