Ostatni turnus „Wakacji z Wojskiem” – zgłoś się na szkolenie
Jeśli masz ukończone 18 lat i szukasz nietypowego sposobu na spędzenie końcówki wakacji, możesz jeszcze zgłosić się do programu „Wakacje z Wojskiem 3”.
Trzeci turnus rozpocznie się 17 sierpnia i potrwa do 12 września 2026 roku. 27-dniowe szkolenie będzie prowadzone w kilkudziesięciu jednostkach wojskowych na terenie całej Polski.
Uczestnicy mogą liczyć na bezpłatne zakwaterowanie, całodzienne wyżywienie, umundurowanie, opiekę medyczną i ubezpieczenie. Za udział w szkoleniu przysługuje również wynagrodzenie w wysokości około 6000 zł brutto.
Podczas szkolenia uczestnicy poznają podstawy wojskowego rzemiosła. W programie znajdują się m.in. zajęcia z taktyki, strzelania, działania w terenie, walki wręcz oraz obsługi specjalistycznego sprzętu. Ważną częścią szkolenia jest również współpraca w zespole, odpowiedzialność i sprawdzenie własnych możliwości.
Zgłaszający się mogą wybrać jednostkę wojskową, uwzględniając jej lokalizację oraz charakter służby. Do wyboru są m.in. jednostki wojsk lądowych, pancernych, desantowych i rakietowych, a także Marynarki Wojennej.
„Wakacje z Wojskiem” to nie tylko możliwość zdobycia nowych doświadczeń, ale również okazja do poznania wojska od środka. Dla części uczestników może być to pierwszy krok do dalszej służby – w aktywnej rezerwie, Wojskach Obrony Terytorialnej lub zawodowej służbie wojskowej.
Termin szkolenia: 17 sierpnia – 12 września 2026 r.
Wiek uczestników: 18–35 lat
Szczegółowe informacje i zasady zgłoszeń dostępne są na stronie zostanzolnierzem.pl.
Informacji udziela również Wojskowe Centrum Rekrutacji Warszawa-Mokotów pod numerem telefonu 261 824 062.